| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5087, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 3mm, 3.5mm, 4mm |
| Height Above Board: | 0.098" (2.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
245087030907829+KYOCERA Corporation |
CONN RCPT 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245087050900829+KYOCERA Corporation |
CONN RCPT 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245087050907829+KYOCERA Corporation |
CONN RCPT 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245087060007829+KYOCERA Corporation |
CONN RCPT 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145042120001861+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145801016002829+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145801020002829+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145801024002829+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145801030002829+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145801034002829+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD |
In Stock: 0 $0.00000 |