| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A4US |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.023" (0.59mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXE150124DPanasonic |
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE160124DPanasonic |
CONN SOCKET 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE170124DPanasonic |
CONN SOCKET 70POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE180124DPanasonic |
CONN SOCKET 80POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE216044DPanasonic |
CONN HDR 16POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE230044DPanasonic |
CONN HDR 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE240044DPanasonic |
CONN HDR 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE250044DPanasonic |
CONN HDR 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF5G2212Panasonic |
CONN SOCKET 22POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF5G3212Panasonic |
CONN SOCKET 32POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |