| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A4US |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.030" (0.75mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXE114124DPanasonic |
CONN SOCKET 14POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE116047DPanasonic |
CONN SOCKET 16POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE118124DPanasonic |
CONN SOCKET 18POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE120124DPanasonic |
CONN SOCKET 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE124124DPanasonic |
CONN SOCKET 24POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE130047DPanasonic |
CONN SOCKET 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE134124DPanasonic |
CONN SOCKET 34POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE136124DPanasonic |
CONN SOCKET 36POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE140047DPanasonic |
CONN SOCKET 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXE140124DPanasonic |
CONN SOCKET 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |