| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SlimStack 503304 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 4.00µin (0.100µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.7mm |
| Height Above Board: | 0.027" (0.68mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
5033082440Woodhead - Molex |
CONN PLUG 24POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033082451Woodhead - Molex |
CONN PLUG 24POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033083030Woodhead - Molex |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033083040Woodhead - Molex |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033083051Woodhead - Molex |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033083052Woodhead - Molex |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033084030Woodhead - Molex |
CONN PLUG 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5033085051Woodhead - Molex |
CONN PLUG 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042083810Woodhead - Molex |
CONN RCPT 38POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042483810Woodhead - Molex |
CONN PLUG 38POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |