| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 28 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Guide Post |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.168" (4.27mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
QTE-014-01-H-D-DP-A-GPSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-01-H-D-DP-GPSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-01-L-D-DP-GPSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-01-L-D-DP-LC-KSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-02-C-D-DPSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-02-F-D-DP-KSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-03-H-D-DP-KSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-04-C-D-DP-LCSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-04-F-D-DP-LCSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
QTE-014-04-H-D-DPSamtec, Inc. |
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |