| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR-TBL Series 413B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
NP0411020000GAnytek (Amphenol Anytek) |
TERM BLK 4P SIDE ENTRY 10MM PCB |
In Stock: 288 $3.71000 |
691133710008Würth Elektronik Midcom |
5.00 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT |
In Stock: 200 $3.67000 |
|
TBLH10V-500-11BKCUI Devices |
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH |
In Stock: 239 $3.75000 |
|
TBLH10-500-11BKCUI Devices |
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH |
In Stock: 230 $3.75000 |
|
691241700007Würth Elektronik Midcom |
5.00 MM TERMINAL BLOCK, VERTICAL |
In Stock: 189 $3.71000 |
|
691244510006Würth Elektronik Midcom |
5.08 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT |
In Stock: 156 $3.71000 |
|
691136800004Würth Elektronik Midcom |
10.00 MM TERMINAL BLOCK, VERTICA |
In Stock: 199 $3.72000 |
|
691411710008BWürth Elektronik Midcom |
5.00 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT |
In Stock: 144 $3.72000 |
|
691230110004Würth Elektronik Midcom |
3.50 MM TERMINAL BLOCK, DOUBLE L |
In Stock: 480 $3.73000 |
|
691243200004Würth Elektronik Midcom |
7.00 MM TERMINAL BLOCK, VERTICAL |
In Stock: 499 $3.74000 |