| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 447 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating (Amps): | 5 A |
| Voltage Rating - AC: | 350 V |
| Voltage Rating - DC: | 125 V |
| Response Time: | Fast Blow |
| Package / Case: | Radial, Box |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 100A AC, 50A DC |
| Melting I²t: | 25 |
| Approval Agency: | CSA, METI, UL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Color: | - |
| Size / Dimension: | 0.430" L x 0.150" W x 0.404" H (10.92mm x 3.81mm x 10.26mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SR-5-315MA-APPowerStor (Eaton) |
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD |
In Stock: 662 $1.09000 |
|
SR-5-1A-APPowerStor (Eaton) |
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL |
In Stock: 331 $1.09000 |
|
02301.25MXPWickmann / Littelfuse |
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC |
In Stock: 0 $1.10000 |
|
38221000410Wickmann / Littelfuse |
FUSE BOARD MNT 10A 250VAC RADIAL |
In Stock: 978 $1.11000 |
|
39612500000Wickmann / Littelfuse |
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC RADIAL |
In Stock: 0 $1.11000 |
|
39616300000Wickmann / Littelfuse |
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 125VAC RAD |
In Stock: 0 $1.11000 |
|
39611250000Wickmann / Littelfuse |
FUSE BRD MNT 1.25A 125VAC RADIAL |
In Stock: 0 $1.11000 |
|
39611000000Wickmann / Littelfuse |
FUSE BOARD MNT 1A 125VAC RADIAL |
In Stock: 632 $1.11000 |
|
39611000440Wickmann / Littelfuse |
FUSE BOARD MNT 1A 125VAC RADIAL |
In Stock: 0 $1.31000 |
|
39606300000Wickmann / Littelfuse |
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC RAD |
In Stock: 255 $1.11000 |