| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Container Type: | Box |
| Size / Dimension: | 2.400" L x 1.850" W (60.96mm x 46.99mm) |
| Height: | 0.930" (23.62mm) |
| Area (L x W): | 4.44in² (28.6cm²) |
| Design: | Hand Held, Split Sides |
| Material: | Plastic, ABS |
| Color: | Black |
| Thickness: | 0.060" (1.52mm) |
| Features: | Key Holder |
| Ratings: | IP40 |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C4KH,ALSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS ALMOND 2.13"L X 1.38"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C4KH,BKSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS BLACK 2.13"L X 1.38"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C4KH,GYSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS GRAY 2.13"L X 1.38"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C6KH,ALSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS ALMOND 2.26"L X 1.61"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C6KH,GYSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS GRAY 2.26"L X 1.61"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C8KH,ALSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS ALMOND 2.4"L X 1.85"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C2KH,ALSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS ALMOND 1.25"L X 1.9"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C2KH,BKSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS BLACK 1.25"L X 1.9"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
C2KH,GYSerpac Electronic Enclosures |
BOX ABS GRAY 1.25"L X 1.9"W |
In Stock: 0 $7.06000 |
|
![]() |
CU-3244Bud Industries, Inc. |
BOX ABS BLACK 4.6"L X 3.35"W |
In Stock: 14 $7.10000 |