| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Diode Configuration: | 2 Pair Common Cathode |
| Diode Type: | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25 V @ 150 mA |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2.5 µA @ 75 V |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier Device Package: | SOT-563 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
BAT54STQ-7-FZetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
SCHOTTKY DIODE SOT523 T&R 3K |
In Stock: 0 $0.10971 |
|
MMBD4448HCDW-TPMicro Commercial Components (MCC) |
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 |
In Stock: 0 $0.11066 |
|
MMBD4448HADW-TPMicro Commercial Components (MCC) |
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 |
In Stock: 0 $0.11066 |
|
MMBD4448HAQW-TPMicro Commercial Components (MCC) |
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 |
In Stock: 0 $0.11066 |
|
MMBD4448HSDW-TPMicro Commercial Components (MCC) |
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 |
In Stock: 0 $0.50000 |
|
MMBD4448HCQW-TPMicro Commercial Components (MCC) |
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 |
In Stock: 0 $0.50000 |
|
MBRD650CTTRSMC Diode Solutions |
DIODE SCHOTTKY 50V DPAK |
In Stock: 0 $0.11363 |
|
SBAT54CTT1GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SC75 |
In Stock: 0 $0.11543 |
|
SHN2D02FUTW1T1GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
DIODE SWITCHING SC88 |
In Stock: 36,000 $0.11928 |
|
CMPD5001S BK PBFREECentral Semiconductor |
DIODE GEN PURP 120V 400MA SOT23 |
In Stock: 0 $0.12930 |