| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TDV |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 480V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 30 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, SEMKO |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | L1 - 1.1mH, L2 - 9µH |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RTHN-5040TDK-Lambda, Inc. |
LINE FILTER 500VDC/VAC 40A CHASS |
In Stock: 0 $276.91000 |
|
![]() |
B84143V0016R227TDK EPCOS |
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT |
In Stock: 0 $277.32000 |
FLLD4080ATHT6KEMET |
LINE FILTER 80A CHASS MNT |
In Stock: 0 $278.64000 |
|
![]() |
IC+205SolaHD |
ISLATRL+ 1PH 5A 240V |
In Stock: 0 $278.80000 |
B84143D0036R127TDK EPCOS |
LINE FILTER 36A CHASSIS MOUNT |
In Stock: 0 $279.10000 |
|
RTHB-5040TDK-Lambda, Inc. |
LINE FILTER 500VDC/VAC 40A CHASS |
In Stock: 3 $280.20000 |
|
![]() |
75KEBS6AFPDTE Connectivity Corcom Filters |
KEB 75A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ |
In Stock: 0 $280.50000 |
![]() |
FMAC-0934-5010LSchurter |
LINE FILTER 480/520VAC 50A CHASS |
In Stock: 1 $282.22000 |
![]() |
FN3287-80-34-C21-R65Schaffner EMC, Inc. |
LINE FILTER 80A |
In Stock: 0 $282.88000 |
![]() |
IE-110SolaHD |
ACTIVE TRK FILTER 1PH 10A 120V D |
In Stock: 0 $284.90000 |