| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 10 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 55°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FN343-1-05Schaffner EMC, Inc. |
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT |
In Stock: 7 $46.00000 |
|
6609053-1TE Connectivity Corcom Filters |
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT |
In Stock: 0 $47.43000 |
|
GT-2100KEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $48.05000 |
|
GT-20501VKEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $49.60000 |
|
GT-2050RKEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $49.60000 |
|
GF-220UKEMET |
POWER LINE FILTER, RFI FILTER, E |
In Stock: 20 $50.62000 |
|
GT-205UKEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $51.15000 |
|
GF-205UKEMET |
POWER LINE FILTER, RFI FILTER, E |
In Stock: 10 $51.80000 |
|
GT-2150RKEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $52.70000 |
|
GT-2200KEMET |
POWER LINE FILTER, RIPPLE NOIS F |
In Stock: 10 $54.25000 |