| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Reference Type: | Series |
| Output Type: | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 10 mA |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Temperature Coefficient: | 25ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 5.3µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | 9.5µVrms |
| Voltage - Input: | 5.3V ~ 40V |
| Current - Supply: | 650µA |
| Current - Cathode: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
REF195FS REELRochester Electronics |
REF195FS REEL |
In Stock: 0 $2.50000 |
|
REF02CESARochester Electronics |
REF02 5V PRECISION VOLTAGE REFER |
In Stock: 0 $2.66000 |
|
MAX6138CEXR50+Rochester Electronics |
MAX6138 0.1PERCENTAGE, 25PPM, SH |
In Stock: 25 $5.67000 |
|
AD584JHRochester Electronics |
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
In Stock: 0 $13.89000 |
|
AD688AQRochester Electronics |
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
In Stock: 0 $29.51000 |
|
5962-9962001QPARochester Electronics |
TL1431M PRECISION ADJUSTABLE (PR |
In Stock: 0 $30.45000 |
|
AD586TQRochester Electronics |
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
In Stock: 0 $31.61000 |
|
![]() |
LM185BYH1.2-SMDRochester Electronics |
LM185-1.2QML MICROPOWER VOLTAGE |
In Stock: 0 $35.56000 |
AD584KHLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC VREF SERIES 0.1% TO99-8 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LM336Z5X-FSRochester Electronics |
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE, |
In Stock: 0 $0.00000 |