| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.160" (4.06mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCH38FK561JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 560PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FM100D-YCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10PF 0.5PF 4KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK102JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK102J-YCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK271JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK271J-YCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK331JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK331J-YCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK391JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCH38FK391J-YCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 5% 2.5KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |