| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCN12CD010DCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12CD100DCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12ED220JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 22PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12FD101JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12FD330JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12FD470JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN12FD680JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN18FD271JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN18FD471JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCN22FD102JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |