| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 430 pF |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Voltage - Rated: | 1 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC22FF431F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 430PF 1% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF431G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 430PF 2% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF471D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 0.5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF471D-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 0.5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF501D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 0.5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF501D-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 0.5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF501F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 1% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF501F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 1% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF501J-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF511D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 510PF 0.5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |