| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC18FD111F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD111G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 2% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD111J-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD121F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD121G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 2% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD131F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD131F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD131G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 2% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD151F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD151F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 1% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |