| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC12EF150G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 15PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF200G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 20PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF220G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 22PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF240G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 24PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF270F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 27PF 1% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF270G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 27PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF300F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 1% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12EF300G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 2% 1KV 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA101G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 2% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA111F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 1% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |