| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 24 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-009D250J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 25PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009D270J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 27PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009D300J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 30PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009D470K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 47PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D100D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 10PF 0.5PF 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D120G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 12PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D160A-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 16PF 1PF 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D200D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 20PF 0.5PF 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D220G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 22PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010D240G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 24PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |