| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 300 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MIN02-002EC331J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-002EC690J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 69PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003DC330G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 2% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003DC390G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 2% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003DC400K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 40PF 10% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003DC470G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 2% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003EC101J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-003EC221J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-005CC180J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 18PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-005DC220J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 22PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |