| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 910 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-010EF121J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF131J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF151J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF181J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 180PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF201J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF221J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF241J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF271J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF301J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 300PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-010EF331J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |