| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 91 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-001ED940J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 94PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF151J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF241J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF361J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 360PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF391J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF431J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 430PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001EF820J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 82PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-002CD130J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 13PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-002CD150J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 15PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-002DD330J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |