| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 63 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-001ED650J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 65PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED650M-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 65PF 20% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED65R5J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 65.5PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED680H-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 3% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED680K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED681J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 680PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED681K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 680PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED700J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 70PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED740J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 74PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED750G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |