| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 45 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-001DD500F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 50PF 1% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD500H-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 50PF 3% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD500K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 50PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD510J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 51PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD520J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 52PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD540J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 54PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD550J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 55PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED(125)J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 125PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED102G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001ED102K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |