| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC12FD101J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD221J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA470J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD471J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA202J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2000PF 5% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD121J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD391J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FA471J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 5% 100V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FD470J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA201J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |