| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC12FD620JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC18FD331JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 5% 500V 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD501JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 500PF 5% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA680JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA101J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12CD100D-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA221J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD102J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF431J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 430PF 5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FD330J-TCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |