| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC22FD102JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FF431JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 430PF 5% 1KV 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FD330JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12FA151JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 5% 100V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA102JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08EA150JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 15PF 5% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CA100DCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10PF 0.5PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD751JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 750PF 5% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08EA200JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 20PF 5% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC12ED150JCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210 |
In Stock: 0 $0.00000 |