| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.425" (10.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.791" L x 0.319" W (20.10mm x 8.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.882" (22.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF133GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.96143 |
![]() |
CDV30FF622FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.98143 |
![]() |
CDV30FF682FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.98143 |
![]() |
CMR06F472GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.99857 |
CMR07F912JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $38.01571 |
|
![]() |
CDV30FF472FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $38.01667 |
CMR07F123FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $38.14143 |
|
![]() |
CDV30FH752GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $38.19667 |
![]() |
CDV30FH822GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $38.19667 |
CD42FD503JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.05UF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $38.22000 |