| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.012 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.425" (10.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH502FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.02667 |
![]() |
CDV30FH512FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.02667 |
![]() |
CDV30FH432FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.03143 |
![]() |
CMR06F432FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.06857 |
![]() |
CDV30FF502FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.10714 |
![]() |
CDV30FF512FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.10714 |
![]() |
CMR07F113GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.11571 |
![]() |
CMR07F752JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.13429 |
![]() |
CMR06F472FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.20571 |
![]() |
CDV30FH562FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.24167 |