| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CD4FA112FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $27.04250 |
|
![]() |
CMR06F302JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $27.05400 |
CD30FD163FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.016UF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $27.10960 |
|
CMR03F101GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $27.14400 |
|
CMR03F101GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $27.14400 |
|
CMR03F101GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $27.14400 |
|
CMR03F161GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $27.14400 |
|
CMR03F161GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $27.14400 |
|
![]() |
CDV30FH432JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.15111 |
![]() |
CDV30FJ432JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.15111 |