| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM07 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5600 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CM07FD622FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.88560 |
|
CM07FD682FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.88560 |
|
CM07FD752FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 7500PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.88560 |
|
CM07FD822FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.88560 |
|
CMR07F622GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.92182 |
|
![]() |
CMR06F182FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.92182 |
![]() |
CDV30FF622JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.95800 |
![]() |
CDV30FF682JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 5% 1000V RADIAL |
In Stock: 0 $23.95800 |
![]() |
CDV30FH272FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.95800 |
CMR06F392JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3900PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.97636 |