| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.559" (14.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ252GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.88800 |
![]() |
CDV30FK101FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.90600 |
![]() |
CDV30FK111FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.90600 |
![]() |
CDV30FK121FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.90600 |
![]() |
CDV30FK910FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.90600 |
CD4FA102GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.92400 |
|
![]() |
CDV30FH272GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.97800 |
![]() |
CDV30FK131FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.97800 |
![]() |
CDV30FK151FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.97800 |
![]() |
CDV30FK161FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.97800 |