| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 620 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF202FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.41182 |
![]() |
CDV30FJ132FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.41182 |
![]() |
CDV30FJ152FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.41182 |
![]() |
CDV30FF392JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.43000 |
![]() |
CDV30FH162FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.43000 |
![]() |
CDV30FH182FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.43000 |
![]() |
CMR04F221FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $20.43000 |
![]() |
CMR04F301GPCPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $20.43000 |
![]() |
CDV30FH102FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.44818 |
![]() |
CDV30FH911FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.44818 |