| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03F331JOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $19.90786 |
|
![]() |
CDV30FH471FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH501FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH511FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH561FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH621FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH681FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH751FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FH821FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |
![]() |
CDV30FJ252GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.90818 |