| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.850" (21.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30EH750FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.54000 |
![]() |
CDV30EH820FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.54000 |
![]() |
CDV30FJ302JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.54000 |
CMR03E470GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
CMR03E470GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
CMR03E470GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
CMR03F111GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
CMR03F111GOCMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
CMR03F111GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.54375 |
|
![]() |
CMR06F202GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.55786 |