| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2400 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ112GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.50417 |
![]() |
CDV30FJ122GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.50417 |
![]() |
CDV30FJ201FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
![]() |
CDV30FJ221FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
![]() |
CDV30FJ241FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
![]() |
CDV30FJ271FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
![]() |
CDV30FJ391FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
![]() |
CDV30FJ431FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.52167 |
CMR03E560GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 56PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.52200 |
|
CMR03E560GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 56PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.52200 |