| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 2 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.791" L x 0.319" W (20.10mm x 8.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF101FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FF111FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FF121FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FF910FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FH102GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FH162GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FH182GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FH252JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FH911GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |
![]() |
CDV30FJ471GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.99308 |