| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.339" (8.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR04E330GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.40375 |
![]() |
CMR04F331JPARCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.40375 |
![]() |
CMR05F391GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.40375 |
CMR03F121JOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $17.40412 |
|
CMR03F121JOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.40412 |
|
CMR03F121JOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $17.40412 |
|
CMR03F131JOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $17.40412 |
|
CMR03F131JOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $17.40412 |
|
![]() |
CDV30FH131GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.40429 |
![]() |
CDV30FH151GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.40429 |