| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 110 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR04C100DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C1R0DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C1R5DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C2R0DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C2R5DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C3R0DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C3R5DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C4R0DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C4R5DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |
![]() |
CMR04C5R0DPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.63000 |