| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F471JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.02211 |
![]() |
CMR06F511JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.02211 |
![]() |
CMR06F561JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.02211 |
![]() |
CMR06F621FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.02211 |
![]() |
CMR06F681FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.02211 |
![]() |
CMR04E560GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.04100 |
![]() |
CMR04E620GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.04100 |
![]() |
CMR05F181GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.04100 |
![]() |
CMR05F201GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.04100 |
![]() |
CMR05F271JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.04100 |