| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.382" (9.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR04F161GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05E620FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05E680FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05E750FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05E820FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05F361JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR05F910FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR06F152GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
![]() |
CMR06F162GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $12.84381 |
CMR03E270GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 27PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $12.84391 |