| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DCE |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| RF Family/Standard: | WiFi |
| Frequency Group: | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type: | Panel |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.5 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 12dBi |
| Power - Max: | 100 W |
| Features: | - |
| Termination: | MC Male |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Height (Max): | 2.250" (57.15mm) |
| Applications: | Wi-Fi |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
WPA164S0B-001Laird - Antennas |
WHIP AB 1/4 164.175MHZ |
In Stock: 0 $31.82600 |
ICEFINLNMOHFPulseLarsen Antenna |
RF ANT 829MHZ/2.2GHZ BLADE NMO |
In Stock: 0 $31.84093 |
|
![]() |
ETRA8063Laird - Antennas |
RF ANT 851MHZ WHIP STR NMO BASE |
In Stock: 0 $31.88000 |
![]() |
ETRA9023Laird - Antennas |
ANT OMNI PHE NMO 902-928MHZ |
In Stock: 0 $31.88000 |
![]() |
EAN0900SQFreeWave Technologies, Inc. |
WHIP STUB ANTENNA, 900 MHZ, 1/4 |
In Stock: 0 $31.95000 |
![]() |
HCR8210M3PBN-001Laird - Antennas |
RF ANT 860MHZ/1.92GHZ WHIP STR N |
In Stock: 0 $32.18214 |
![]() |
HCR8210M3PWN-001Laird - Antennas |
RF ANT 860MHZ/1.92GHZ WHIP STR N |
In Stock: 0 $32.18214 |
![]() |
ETRA8903Laird - Antennas |
RF ANT 925MHZ WHIP STR NMO BASE |
In Stock: 0 $32.20000 |
![]() |
B132Laird - Antennas |
RF ANT 530MHZ WHIP STR NMO 21" |
In Stock: 0 $32.23571 |
![]() |
B3003Laird - Antennas |
RF ANT 300MHZ WHIP STR NMO BASE |
In Stock: 0 $32.23571 |