| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Class AB |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1W x 1 @ 8Ohm |
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 5.5V |
| Features: | Thermal and Short-Circuit Protection |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | - |
| Supplier Device Package: | 8-uMAX |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX4060ETARochester Electronics |
DIFFERENTIAL MICROPHONE PREAMP |
In Stock: 1,000 $1.07000 |
|
MAX9718CEBLRochester Electronics |
IC AUDIO PWR AMP 9UCSP |
In Stock: 658 $1.07000 |
|
MAX9718BEBLRochester Electronics |
IC AUDIO PWR AMP 9UCSP |
In Stock: 588 $1.07000 |
|
MAX9721CEBCRochester Electronics |
STEREO HEADPHONE AMPLIFIER |
In Stock: 506 $1.07000 |
|
TPA2029D1YZFTTexas Instruments |
IC AMP CLASS D MONO 3W 9DSBGA |
In Stock: 495 $1.58000 |
|
TPA6203A1DGNTexas Instruments |
IC AMP CLASS AB MONO 1.25W 8MSOP |
In Stock: 880 $1.09000 |
|
TPA2012D2YZHTTexas Instruments |
IC AMP CLASS D STER 2.1W 16DSBGA |
In Stock: 743 $1.70000 |
|
LM48312TLE/NOPBTexas Instruments |
IC AMP CLASS D MONO 2.6W 9USMD |
In Stock: 500 $1.74000 |
|
TPA2080D1YZGTTexas Instruments |
IC AMP CLSS D MONO 2.28W 12DSBGA |
In Stock: 500 $1.90000 |
|
TPA2014D1YZHTTexas Instruments |
IC AMP CLASS D MONO 1.5W 16DSBGA |
In Stock: 500 $1.90000 |