| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Class D |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.6W x 1 @ 6Ohm |
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 5.5V |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package: | 12-UCSP (2.02x1.54) |
| Package / Case: | 10-WFBGA, CSPBGA |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LM48861TMRochester Electronics |
AUDIO AMPLIFIER, 0.024W, 2 CHANN |
In Stock: 581 $0.67000 |
|
LMV1031UR-20Rochester Electronics |
AUDIO AMPLIFIER, 1 CHANNEL(S), 1 |
In Stock: 548 $0.68000 |
|
SSM2301RMZ-R2Rochester Electronics |
1.4 W CLASS-D AUDIO AMPLIFIER |
In Stock: 421 $0.68000 |
|
![]() |
LA42210-ERochester Electronics |
AUDIO OUTPUT FOR TV APPLICATION |
In Stock: 0 $0.68000 |
![]() |
LA4446-ERochester Electronics |
TWO CHANNEL 5.5 WATT AF POWER AM |
In Stock: 600 $0.70000 |
![]() |
LA4446-E-ONRochester Electronics |
TWO CHANNEL 5.5 WATT AF POWER AM |
In Stock: 552 $0.70000 |
![]() |
LA4636-ERochester Electronics |
11 WATT 2 CHANNEL BTL AF POWER A |
In Stock: 1,000 $0.73000 |
![]() |
MAX4368EUARochester Electronics |
AUDIO POWER AMP WITH SHUTDOWN |
In Stock: 983 $0.73000 |
TPA6017A2PWPRG4Rochester Electronics |
AUDIO AMPLIFIER |
In Stock: 190 $0.74000 |
|
![]() |
MAX4061EUARochester Electronics |
DIFFERENTIAL MICROPHONE PREAMP |
In Stock: 614 $0.76000 |