| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Electroseal™ EcE89 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Shielding Sheet |
| Shape: | Square |
| Length: | 18.000" (457.20mm) |
| Width: | 18.000" (457.20mm) |
| Thickness - Overall: | 0.032" (0.81mm) |
| Operating Temperature: | - |
| Adhesive: | - |
| Material: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
8860-0045-100-50Laird - Performance Materials |
RF EMI SHIELDING SHEET 10"X10" |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
8860-0045-100-89Laird - Performance Materials |
RF EMI SHIELDING SHEET 10"X10" |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
8860-0062-300-90Laird - Performance Materials |
RF EMI SHIELDING SHEET 20"X15" |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
8860-9020-100-81Laird - Performance Materials |
RF EMI SHIELDING SHEET 10"X10" |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
2649003800Laird - Performance Materials |
EMOW SILSD MON DC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
3785001100Laird - Performance Materials |
EMOW SILSD MON DC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
7191052001Laird - Performance Materials |
EMIW SILSD ALWW DC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
8508059756Laird - Performance Materials |
EMOW SILSD MON DC PSA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
8508-0416-56Laird - Performance Materials |
EMOW SILSD MON DC PSA |
In Stock: 0 $0.00000 |
2388Laird - Performance Materials |
QZORB 2000 A1 HF RFSW |
In Stock: 0 $0.38000 |