| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 74HC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Logic Type: | Binary Full Adder with Fast Carry |
| Supply Voltage: | 2V ~ 6V |
| Number of Bits: | 4 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-SO |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
74LVT1403DR,112NXP Semiconductors |
IC BUFFER/DRIVER 32TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
74LVT1403DR,118NXP Semiconductors |
IC BUFFER/DRIVER 32TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |